(ФОТО) Да беше жив „кралот на фанкот“ ќе беше дедо: Ела Дворник родила ќерка!

Блогерката во август открила дека е бремена. Со британскиот архитект Чарлс Пирс во врска е четири години а минатата година се свршиле…
Ќерката на кралот на фанкот на социјалните мрежи поделила среќни вести. Ела Дворник (36) во емотивен пост открила дека во една приватна болница во Загреб на свет донела ќерка…

Ќерката на кралот на фанкот, Дино Дворник, често објавува фотографии со својот татко, а пред да оди во болница споделила снимка од младоста на нејзините родители.


Happy birthday to my king ❤️ you are missed by the whole ex yugoslavian region. #maniac #dinodvornik

A post shared by www.iamella.com, Элла Дворник (@elladvornik) on


Stare fotke mojeg tate i moje mame i njihove ljubavi prije mog rodenja. Moja mama je tu imala 22 godine a moj tata 25. Ljubav je i tada bila u modi, a bome su bili i modno osvjesteni 😎 Ovom prilikom vas jos jednom pozivam da na svojim drustvenim mrezama objavite vase stare obiteljske fotke uz hashtag #povijestpisemosami jer ce se po prvi puta stare slike gradana naci na predivnoj izlobi u tunelu gric koja se odrzava od 16.09. ,a prikazuje posljednjih 130 godina nase povijesti …ne zaboravite i napisati neki opis fotografije jer ce se one isprintane i s opisom nalaziti na izlozbi 🙂 Budite dio ove predivne price i pomozite nam ispisati jednu intimniju i privatniju povijest kroz izlozbu nasih gradana. I svakako dodite na izlozbu biti ce jako posebna! A neke od vas sudionika cekaju i vrijedne nagrade od Croatia osiguranja ❤️


A post shared by www.iamella.com, Элла Дворник (@elladvornik) on

„51 час го чекавме драматичното доаѓање на свет на ова малечко суштество. И, конечно е тука. Дами и господа Бејли Ди Дворник – Пирс“ стои во објавата.

Инаку блогерката во август открила дека е бремена. Со британскиот архитект Чарлс Пирс во врска е четири години а минатата година се свршиле.

Ела секојдневно, своите следбеници, ги известувала за бременоста пред одење на породување објавила „селфи“ со свршеникот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како брзо да се исушат алиштата во зима? Овие генијални трикови заштедуваат време!

Доколку немате тераса или соба во вашиот стан каде што можете да ги исушите алиштата, …