(ВИДЕО) „Еден на еден“: Законот за пушење од аголот на Жаре и Марјан

Жаре и Марјан за најавените промени во Законот за пушење
„Се е матеатика. Порано се трошеа парацетамоли а сега прашак за перење…“
Нов закон, нова кампања за пушењето…велат Жаре и Марјан…
Погледнете за што се ќе дискутираат, околу пуѓењето, во емисијата:


Жаре и Марјан за новиот Закон за пушење…


Posted by Eden na Eden on Donnerstag, 9. November 2017

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 1.233 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 (од 06.08 до 08.08.2022): Пријавени се 10. починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 …