Временска прогноза за ноември и познато е кога доаѓа првиот снег!

Првиот дел ќе биде како да сме среде пролет, со температури и’ до 20. степени.
Меѓутоа, веќе од втората половина на месецот не очекуваат пониски температури, но и првиот снег во пониските предели.
Она што е извесно е дека пред нас е потопол период во кој ќе можеме да уживаме во сонцето, но и на свеж воздух.
Максималните температури ќе се движат од 15. до 20. степени, и тоа во оние денови кога ќе има малку повеќе сонце. Минималните температури ќе бидат во плус, со оглед на тоа дека овие денови имавме минус во нив. Наредната недела, не очекува минливо наоблачување, кога повторно се очекува разведрување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Српска водителка станала предмет на шеги и исмејување поради она во што се појавила во емисијата во живо

СРПСКАТА водителка Јована Јеремиќ се појави во утринската програма во живо во необична комбинација на …