(ВИДЕО) Тони Цетински со автомобил прегазил маж кој веќе лежел на улицата:„Ова е најлош ден во мојот живот“

Едно лице смртно настрадало на Пуста улица во Ровињ, а засега не се знае дали смртта е последица на сообраќајна несреќа или нешто друго, пишува Glas Istre.
Имено, во полицијата во Ровињ околу 14. часот е јавено дека во Пуста улица автомобил марка Мерцедес, со кој управувал Тони Цетински, удрил во тело на маж кое лежел на патот. Полицијата го обезбедила месото на несреќата и се очекува доаѓање на државен адвокат поради утврдување на сите околности, односно извршување очевид после што ќе било јасно дали мажот загинал во сообраќајна несреќа или е во прашање нешто друго.
Неслужбено се дознава дека, за да се дојде до телото на мажот, во Пуста улица, биле повикани пожарникари кои го подигнале Мерцедесот кој бил запрен на телото на несреќникот. Улицата во која се случил сообраќајната несреќа било едносмерна и доста тесна така што во неа било невозможно брзо возење.


Tony Cetinski autom naletio na muškarca koji je ležao na cesti!Više na bit.ly/2lLorW7Reporterka: Dijana Marić


Posted by 24sata on Freitag, 3. November 2017

„Потресен сум и немам зборови со кои би го опишал најлошиот ден во животот кој човек може да го преживее. Учествував во несреќен случај за кој не сум одговорен. Сигурен сум дека и’ полицијата ќе го утврди тоа после завршување на очевидот“ изјавил Тони Цетински (48) после несреќата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Го смирува ЖЕЛУДНИКОТ, ја обновува СЛУЗОКОЖАТА: На овој начин подгответе ги семките од ЛЕН и прочистете го организмот

Ако имате болки во желудникот, се нервирате, пиете премногу лекови, лененото семе ќе биде вашата …