Еве што мажите најмногу сакаат да прават после секс

Дали некогаш сте се запрашале за што размислуват мажите после акција во кревет?
Филмови,серии и книги не научиле дека мажите после секс сакаат да заспијат или јадат.
Но, стварноста е малку поинаква, а резултатите од анкетата која ја спровела компанијата Happify и тоа како ќе ве изненади.Се чини дека мажите, верувале или не, после сексот имаат слични потреби како и жените.

George Sex Sandwich from Georgegifs


Повеќето испитаници, поточно 51% од нив, одговориле дека после сексот најмногу сакаат да се мазат, што е потполно спротивно од популарното верување. Од друга страна 27% признале дека после акција во креветот најубаво им е малку да спијат. Само 12 отсто од испитаните мажи веднаш после интимноста во раце го земале далечинскиот управувач, додека од сексот огладнувале само 10 отсто.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …