Знаете ли која е најеротската особина на вашиот хороскопски знак?

Секој хороскопски знак има некоја своја особено привлечна еротска нота. Ви откриваме колку е сексипилен вашиот ѕвезден знак…
Токму сексипилот е нешто по што копнеат сите мажи. Меѓутоа, кога се’ ќе се собере и одземе, излегува дека сексипилот е нешто што не е врзано за изгледот, туку нешто на прв поглед нетипично – а повторно ги возбудува мажите. Ви донесуваме што е „таа малечка тајна“ на секој знак во хороскоп.

Овен: страст
Родените во знакот на Овен се самостални и импулсивни – што обично доаѓа во комплет со тврдоглавост. Поради тоа лицата родени во знакот на Овен не вовлекуваат во својот вртлог и не вртат околу малечкиот прст со својот неодоллив шарм и дух.
Бик: успех
Биковите се родени водачи, тежнеат кон оптимализација и се задоволуваат само со нјдоброто. А, бидејќи, успехот, сам по себе е секси овој хороскопски знак поради својата успешност и амбициозност е многу високо на скалилото на сексипилот. Биковите се мајстори да се грижат за некого, знаат што е добар вкус и цена на луксузот, а партнерите ги размазуваат од глава до петици.
Близнаци: мудрост
Близнаците сите сакаат да ги слушаат бидејќи се одлични говорници и раскажувачи. Колку е поголемо нивното искуство толку повеќе ги фасцинираат сите околу себе.За жал овој знак има карактеристики и’ на „лажење“, па често ги извртува фактите. Нивната хировитост во исто време е и’ привлечна и опасна.
Рак: непредвидливост
Раковите се доста непредвидливи. Се колебат помеѓу слобода и верност, ладно и емотивно, срдечност и дистанца. Токму таа непредвидливост ги прави толку привлечен за другите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Овие знаци на Зодијакот никогаш не ги откриваат своите ВИСТИНСКИ ЧУВСТВА

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …