(ФОТО) Емотивен момент на Михаел Шумахер: Фановите поради фотката на раб на солзи…

Семејството на Михаел Шумахер на социјалните мрежи продолжуваат со објавување на негови фотографии, а последната предизвикала лавина од емотивни реакции а некои дури и се расплакале…
Минаа скоро четири години од тешката несреќа на седумкратниот првак која се случила на скијање, а до денес нема вистински информации за неговата здравствена состојба и опоравувње. Семејството потполно го изолирало од јавноста.
Единствена интеракција со верните фанови е онаа преку социјалните мрежи, на кои администраторите со согласност на семејството понекогаш објавуваат фотографии на Михаел Шумахер од минатото.


Така пред неколку дена на Инстаграм е поставена фотографија од 2006. година на која Михаел го бакнал болидот на Ферари при претставувањето на екипата во Монца.

Тој момент од пред 11. години предизвикал емотивна реакција на фановите,а фотката за неколку ден собрала 30. илјади лајкови, биле оставени илјадници коментари во кои се давала поддршка на несреќниот германски возач („Засекогаш број 1“, „Величествениот Шуми“, „Легенда“…) а многумина признале дека оваа објава ги донела до солзи…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …