(ВИДЕО) Маки за слетување: Силен ветер го фрлал авионот на сите страни

Освен на земјата олујата предизвикала проблеми и во воздухот. Посебно тешко им било на пилотите кои морале да ги покажат сите свои вештини за да по силното невреме успешно ги приземјат авионите…
Во олујата „Херварт“ која во неделата ја погодила средишна и северна Европа со удари на ветар до 180. километри на час, смртно настрадале две лица во Полска, две во Чешка и две во Германија, а железничкиот сообраќај бил во прекин…
Освен на земјата олујата предизвикала проблеми и во воздухот. Посебно тешко им било на пилотите кои морале да ги покажат сите свои вештини за да по силното невреме успешно ги приземјат авионите.
Меѓу нив бил и капетанот на Етихадовиот А330 кој во првиот момент морал да се откаже од слетувањето во Дизелдорф, иако две тркала веќе му биле на пистата.Но, за среќа, успел да го подигне авионот кој се лелеал како лист на ветер, и успешно да го спушти од вториот обид.
Погледнете го видеото:

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи со вашето тело ако јадете премногу месо?

Секојдневната исхрана базирана на рамнотежа и умерено внесување на сите намирници е идеалниот пат до …