(ВИДЕО+ФОТО) Незапамтено невреме во Европа: Апокалиптични призори после олујата!

Најмалку шест лица, вчера, во невремето кое ги погодило северните и централните делови на Европа загинале во Германија, Полска и Чешка. Властите го Германија го надгледуваат изливањето на нафта од огромен товарен брод кој се насукал на остров во Северно море.

Четири лица во Полска и Чешка загинале од последици на паѓање дрво во силната олуја.
Во Чешка во градот Требич настрадала жена, а постар маж во североисточниот дел на Прага.

loading...

Една од жртвите е возач од Полска, кој загинал кога налетал на гранка која паднала на патот во близина на северозападниот град Шчерин, соопштиле пожарникарите.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи со вашето тело ако јадете премногу месо?

Секојдневната исхрана базирана на рамнотежа и умерено внесување на сите намирници е идеалниот пат до …