(ВИДЕО+ФОТО) Ова е најдобрата фудбалерка на светот, но воедно и’ една од најубавите

Кристиано Роналдо според изборот на ФИФА е најдобар фудбалер на светот, а со истата титула, во женска конкуренција, се закитила и’ фудбалерката на Барселона, Холанѓанката Лиеке Мартенс.

🌞📍#barcelona #dayoff


A post shared by Lieke Martens (@liekemartens) on


24. годишната фудбалерка оваа година со Холандија го освоила Европското првенство, но освен со фудбалското умеење, фановите ги воодушевила и со едноставност и убавина.

Згодната Холанѓанка неодамна е прогласена за најдобра фудбалерка во Европа. Најмногу и се восхитуваат на тениката, а херој и бил Роналдињо.

🤳🏼😇

A post shared by Lieke Martens (@liekemartens) on

Отсекогаш навивала за Барселона па облекувањето на каталонскиот дрес и било остварување на соништата.А,има само 24. години…

Lunchtime, what is your favorite lunch❓#smoothie #yummy #lunch #wrap/sandwich

A post shared by Lieke Martens (@liekemartens) on

❤️⚽️ #nike #glamour

A post shared by Lieke Martens (@liekemartens) on

Had a great time with all of you! Thank you for everything @fcrosengard ❤

A post shared by Lieke Martens (@liekemartens) on

Malmö 📍

A post shared by Lieke Martens (@liekemartens) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) МИНИСТЕРОТ ДОБИ ШЛАКАНИЦА! Инцидент на протест против вакцинацијата во Бугарија

Демонстрант во Бугарија му удрил шлаканица на министерот за образование додека излегувал од зградата на …