(ВИДЕО+ФОТО) Таа е девојката на Курц: По 14. години со него стана првата дама на Австрија

Лидерот на австриската Народна партија, шефот на дипломатијата во Владата во заминување, 31. годишниот Себастијан Курц, прогласи победа на националните избори, благодарение на што ќе стане еден од најмладите премиери во Европа. Курц победата ја прогласи откако прелиминарните резултати, одработени на основа на 90. проценти преброени гласо, покажаа дека неговата партија има предност во однос на другата партија.

Меѓутоа, она за што синоќа сите зборуваа, освен неговата е неговата девојка, 30. годишната Сузан Тиер, која се појавила на прес конференцијата на неговата партија.
Ова не е прв пат Себастијан Курц да се појави во јавноста со својата девојка, но тие не сакаат да привлечат внимание. Поголемиот број од фотографиите на кои се заедно фотографирани се на забави и концерти.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, …