(ФОТО) Гордон Ремзи се соблекол а обожавателите не можат да веруваат како изгледа

Гордон Ремзи се прославил со неговиот остар јазик, а кога 50. годишниот шеф се соблекол неговите обожаватели останале без зборови. Освен што смислува нови јадења и пцуе по кујната, очигледно дека Ремзи вредно вежба.

Иако сега сите се чудат на неговиот изглед, Ремзи со години напоменувал дека води доста активен живот.

Wishing you the best of luck today @will_usher_precision_coach in your Ironman in Barcelona !!!

A post shared by Gordon Ramsay (@gordongram) on

„Мојот татко, на 52. години, умре од срцев удар. Мојот брат е зависник, па јас имам потреба да останам во форма“ рекол во 2016. година во разговор за Delish.

#teamramsay is ready for @thelondontri in support of @gtrfoundation !!

A post shared by Gordon Ramsay (@gordongram) on

Неговата работа, која трае помеѓу осум и 14. часови дневно е самата по себе телесна вежба, но Ремзи слободното време го минува во акција. Еден од облиците на таа акција е авантуристичкото снимање на документарецот „Гордон Ремзи на кокаин“, во кој ги истражува прашумите во јужна Америка во потрага по извори на кокаин.

На прес конференцијата во Кан Гордон Ремзи рекол дека зависноста од кокаин кај шефовите излегла од контрола.
„Уште на почетокот на кариерата видов кокаин. Ми нудеа. Ми го даваа. После ракување во раката ми остануваа пакетчиња. Ми бараа да го наросам по суфлеата како шеќер во прав.Кокаинот е насекаде, тоа излезе од контрола“ рекол познатиот шеф.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, …