Бојата на очите го открива карактерот: Дали сте верни или осветољубиви?

Погледнете некому во очи и ќе откриете многу нешта. Не само моменталните емоции туку и по нешто за карактерот – дали има склоности за измама или е семеен тип, колку е верен и упорен…

Сини очи
Склони се кон подолги врски, семеен живот добри пријатели се.Шармантни, спонтани, имаат сочуство и моќ на збележување.

Зелени очи
Вакви очи, често, имаат креативците. Луѓето со зелени очи се многу енергични, интелигентни, зборлести, сакаат предизвици. Многу се заводливи и страствени.

Кафеви очи
Оваа боја на очите карактеризира луѓе со борбен дух поради што во се’ сакаат да бидат најдобри. Многу се темпераментни, сакаат промени и токму поради тоа често се склони кон покуси врски.Големи заводници се. Кога се лути подобро да бегате од нив. Мирни се и пристојни додека е се’ по нивно.

Црни очи
Нетрпеливи и тврдоглави. Понекогаш се свесни дека згрешиле, но тоа не сакаат да го признаат. Сакаат да бидат најдобри во се и многу тешко се вљубуваат.

Сиви очи
Вакви очи имаат родените водачи. Имаат позитивен поглед кон животот и склоност кон решавањето на туѓите проблеми. Имаат мирна енергија па луѓето сакаат да бидат во нивна близина. Не поднесуваат стереотипи и здодевност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Молба за донација за малечкиот Марко: Потребни средства за операција на тумор на мозокот!

Уште едно семејство има потреба за помош од хуманите граѓани на Македонија… Малечкиот Марко има …