(ВИДЕО) Вечерта пред смртта Тоше Проески го дал последното интервју,а тоа што го кажал многумина го памтат и денес

На 16.октомври 2007. година во тешка сообраќајна несреќа кај Нова Градишка животот го загуби македонскиот славеј Тоше Проески…

Ниту десет години после трагичното загинување харизматичниот музичар не е заборавен, а илјадници луѓе и денес тагуваат по него, како и првиот ден.
Ноќта порано, 15. октомври, само неколку часа пред да тргне на патувањето на кое го загуби животот, Тоше гостувал во емисијата „Вртелешка“, каде го дал последното интервју. Тоше во емисијата зборувал за своето семејство,
кариерата и плановите за иднина и ја изговорил реченицата која на многумина им се врежала во сеќавањето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, …