(ВИДЕО) Ужасна исповед на девојка која ја силувале Исламисти: „Имаа само еден критериум кого ќе малтретираат, а не беа годините!“

Девојка од зедницата Јазиди раскажала што преживеала во заробеништво на Исламската држава. Откако била заробена од силите на ИД, група млади Јазиди девојки била присилена да стои покрај ѕид додека мажите ѕверски ги малтретирале и допирале нивните гради.
„Ако има гради тогаш е во ред да биде силувана“ раскажала Јазиди девојката,
една од ретките кои го преживеала тоа искуство.
Таа објаснила дека би ги издвоиле девојчињата кои немале гради, би ги заробиле и држеле три месеци да проверат дали ќе им пораснат гради и дали станало возможно да ја силуваат.Таа млада девојка открила дека била присилена да гледа додека пред неа ги силуваат другите и тоа со месеци“ се’ додека не останала бремена после тоа ѕверско сексуално мачење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, …