(ФОТО) Татко и и’ направил палачинки и додал една состојка: После првиот залак посинела а срцето престанало да и работи!

Таткото повикал брза помош и се обидел да и помогне со лекот за алергии кој пред тоа го користела, а лекарите стасале многу брзо. Востановиле дека и застанало срцето. Со денови била во болница на апарати додека на крај не сфатиле дека повеќе ништо не може да се направи и Наиника била исклучена од апаратите.
„Секој ден оттогаш ми е ноќен кошмар. Знаевме дека е алергична на млечни производи и дека има астма и девет години строго водевме грижа за нејзиното здравје и исхрана“ рекла мајката на девојчето.
Никогаш порано немаше пробано капини, а токму тогаш посака и го замоли татко и да и даде.И, и’ даде, не наслутувајќи што ќе се случи“ раскажала тажната мајка која моментално собира средства кои ќе ги донира за истражувања за алергии.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …