(ФОТО) Десет најзгодни актери од турските серии

Актерите од турските серии не се популарни само во својата земја туку и ширум светот, па така и кај нас. Жените не остануваат рамнодушни на нивниот продорен поглед, на темниот тен и на мускулестите тела. И’ иако Турција е земја со многу згодни актери, ова се десетте најзгодни.

10. Арас Булут Инемли (27)

9. Ибрахим Челикол (35)

8. Еркан Петекај (48)

7. Халит Ергенч (48)

6. Кенан Имирзалиоглу (43)

5. Гурбеј Илиери (30)

4. Мехмет Гунсур (41)

3. Бариш Ардуч (30)

2. Озџан Дениз (45)

1. Бурак Оџивит (38

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, …