(ВИДЕО) Погледнете како да ги направите најубавите локни со помош на вилушки

Има многу начини за виткање на косата, но девојките кои ја пробале оваа техника тврдат дека локните на овој начин изгледаат најубаво.
Ако отсекогаш сте сонувале да имате совршени локни, тогаш ќе биде воодушевени од оваа техника.
Таа подеднакво им одговара на жените со кратка и со долга коса, а се што ви е потребно се пластични вилушки.
Косата прво испрскајте ја со вода, можете да додадете спреј за локни, па завртете прамени околу вилушките.
Во случај косата да ви е подолга и густа, најдобро би било да издвоите потенки прамени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Милка тарт: Чоколадно задоволство готово во момент!

Комбинација на лешници и чоколадо која одзема здив… Состојки: 200 г мелени бисквити 100 г …