(ВИДЕО) Дорис Драговиќ пред 34. години во бикини била вистинска „бомба“

Оние кои биле на еден од концертите кои Дорис Драговиќ деновиве ги имаше во салата „Лисински“ во Загреб биле воодушевени со нејзиниот настап, што и не чуди со оглед на тоа дека Дорис ја носи титулата на најдобар глас на Медитеранот, а на Евросонг го освоила четвртото место…
Дорис Драговиќ после три години се вратил на музичката сцена и во рекорден рок распродала три концерти во „Лисински“. Оние кои биле на еден од концертите биле воодушевени со нејзиниот настап, што и не чуди со оглед на тоа дека Дорис ја носи титулата на најдобар глас на Медитеранот, а на Евросонг го освоила четвртото место со песната „Марија Магдалена“…

Нејзината кариера трае повеќе од три децении, а многумина од нејзините млади
колешки не биле ниту родени во време на нејзините почетоци .Поради тоа многумина би можеле да се изненадат како Дорис изгледала во 1983. година кога со групата „Море“ ја снимила песната „Ајде да се мазиме“.

Ова би можело да биде и’ добро школо на помладите пејачки како треба да позираат во бикини…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Осум најдобри чаеви за детоксикација кои помагаат во чистење на организмот од токсини

ДЕТОКСИФИКАЦИЈАТА на организмот може да се спроведе на различни начини. Тоа е природен процес на …