(ФОТО) Трагична приказна на деветгодишното девојче:Како ќе ја наместат- така ќе ја најдат а родителите немаат како да и помогнат!

Има само девет години и во животот никогаш не застанала на своите нозе. Малечката Лакшми од Индија е болна од ретна болест на кршливи коски поради што никоаш не застанала на сопствените нозе.

Цел живот го минала во лежечка положба бидејќи не смее да ги движи нозете. Во целодневните потреби, како одење до тоалет, и помогнуваат родителите.
„Гледам како другите деца си играат и одат на училиште,но јас не можам. Цел ден го минувам во куќата. Не можам долго да седам а кога морам да станам ми треба помош. Уморна сум од тоа само да спијам и лежам. Се прашувам зошто јас морам да мирувам, а другите деца да си играат“ вели малечката Лакшми.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Во најубавиот европски воз, сите ги исклучуваат телефоните

Возењето со најлуксузниот воз во Европа трае осум часа, почетна точка е Цермат, последна Св. …