(ФОТО) Холивудските глумици повеќе не молчат: Јавно истапиле против филмскиот шеф

Ешли Џад,Роус МекГовен, Лена Данхајм, а сега и Бри Ларсон одлучиле јавно да проговорат против холивудскиот продуцент Харви Вејнстајн, кого многу жени го обвиниле дека во текот на три децении филмска кариера, сексуално ги злоставувал…
Холивуд овие денови го потресува голем скандал во кој е вплеткан Харви Бејнстејн. Славниот филмски продуцент многу жени, меѓу кои и глумицата Ешли Џад, го обвиниле за сексуално злоставување, а тој ги отфрлил сите обвинувања.
против Вејнстајн, кој поради моменталната ситуција земал одмор и се тргнал од се. Да потсетиме,The New York Times, објавил детална листа на се’ што во текот на изминатите три децении се случувало во филмскиот свет, а јавно истапила и Ешли Џад обвинувајќи го холивудскиот продуцент.
Таа тврди дека Вејстејн со неа договорил состанок, во врска со еден филм, во хотел. Но, наместо да седнат и да разговараат за сценариото, продуцентот ја дочекал облечен само во нметка и ја прашал дали сака да го гледа додека се тушира. Во интервјуто за Page Six, тој сето тоа го негирал и ги побил нејзините тврдења.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи со вашето тело ако јадете премногу месо?

Секојдневната исхрана базирана на рамнотежа и умерено внесување на сите намирници е идеалниот пат до …