Еве како да го симнете салото од стомакот без вежбање

Доколку на стомакот имате наслаги од маснотии, а сакате да се ослободите од нив без вежбање, еве што треба да направите…
Појадокот е најважен оброк во текот на денот, тоа го знаат сите генерации,па е одвишно да се каже дека не треба да го одбегнувате ниту кога сте на диета.Тогаш останува прашањето – што да се појадува кога сакате да го намалите обемот на струкот? Одговорот е едноставен – јајца.
Истражувањето спроведено во 2008. година покажало дека овој продукт е многу корисен кога станува збор за губење на салото од стомакот.
Полни се со протеини
Појадокот би требало да биде богат со протеини кои ќе ве држат сити се до ручек. Стручњаците препорачуваат дек во првиот оброк би требало да внесеме 20. грама протеини, а добра вест е дека едно јајце содржи 6. грама протеини.
Совршен избор
Кога сте гладни и сакате на својот организам да му дадете најдобро, но не и да внесете премогу калории, сварете јајца. Тие се подготвуваат брзо, можат да бидат совршен појадок, но и хранлива ужина. Ако сакате избалансиран и нискоклоричен меѓуоброк, изедете едно варено јајце (има 78. калории). Оваа комбинација ќе ве засити и нема да посегнувате по нездрави грицкалки.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) Малта им плаќа на туристите ако дојдат на летување

Сакајќи да го оживее туризмот, Малта планира да им понуди на посетителите „џепарлак“ до 200 …