(ФОТО) Брза пита со јогурт

Состојки:
2 јајца
125 г. масло
500 г. брашно
200 мл. јогурт
1 пециво
100-200 г. сирење
100-200 г. рендана шунка
Подготовка: сирењето и шунката изрендајте ги. Останатите состојки сите заедно измешајте ги (може со лажица). Додадете ги ренданите шунка и сирење (ако не е солено сирењето додадете и сол).
Печете на 200 степени додека питата не зарумени на намрсена тава.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Брз и едноставен колач: Вкусни посни коцки!

Постите уште траат а денес ви предлагаме еден посен десерт: Потребно ви е чаша за …