(ФОТО) Амира е најубавата принцеза на светот и ги урива сите предрасуди за арапските жени

За Амира ал Тавил многумина велат дека е најубава принцеза на светот, но воедно и дама со несекојдневна животна приказна, голема хуманитарка, филантроп, меѓународна модна икона.
33.годишната Амира ел Тавил е принцеза на Саудиска Арабија. Родена е во Ријад, градот каде поради разводот на родителите, растела со бабата и мајка и.
Принцезата Амира пет години беше во брак со принцот Алвалид Бин Талал, а го запознала додека го интервјуирала за весникот на своето училиште.
После разводот решила да се посвети на образованието, па се стекнала со диплома на магистер за деловна администрација, но нејзините успеси тука не завршуваат.

 


#اميره_الطويل #اميرة_القلوب #سفيرة_النوايا_الحسنة #سفيرة_الابتسامة #سفيرة_الابتسامة_اميرة_الطويل #سفيرة_لمبادرة_اجراس_التغيير #ameerahaltaweel

A post shared by أميرة الطويل•صفحة معجبين• (@ameerahaltaweel0) on


Оваа убавица почнува да се занимава со хуманитарна работа во својата земја, но и во странство.
Така дошла до позицијата директор на извршниот одбор „Al-Waleed bin Talal“, организација која е посветена на борбата против сиромаштијата, меѓуверскиот дијалог и засилување на жената.
Покрај одличниот пример на самостојна и силна жена, Амира многу ги воодушевува со својот моден стил, односно со фатот дека ги исфрлила традиционалните правила на својата земја.
Така често може да се види во комбинации, кои претставуваат микс на тридиционалниот и модерниот стил.

http://kurir.mk/wp-content/uploads/2017/10/amira-640×961.jpg

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Најдобрите пози во сексот за студените зимски ноќи

Кога ќе дојдат студените зимски денови, навистина нема ништо попријатно од свиткување во прегратките на …