(ФОТО) Збогум добра вило: „Река од народ“ погребувајќи ја Дона Арес пееле нејзини песни

Веста за смртта на познатата босанска пејачка Азра Колаковиќ попозната како Дона Арес го потресе целиот Балкан.
Пејачката вчера беше погребана во Бихаќ, а неа кон вечното почивалиште ја испратиле членовите на семејството, пријателите и бројните колеги од естрадата кои пееле нејзини песни.
Инаку пред погребот на пејачката се одржала и комеморација во нејзина чест на која се обратиле голем број нејзини блиски пријатели и колеги.
Пејачката почина во понеделникот на 41. годишна возраст по долгата и тешка битка со ракот, а нејзината последна желба била да биде погребана во родниот град од каде и’ потекнува Бихаќ.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …