(ВИДЕО) Првиот гол на Вардар во Лига Европа е вистинска мајсторија

Фудбалерите на македонскиот шампион Вардар синоќа беа поразени на гостувањето кај Розенборг со 3:1.
Избраниците на Чедомир Јаневски претрпеа уште еден пораз, но овој пат сите аплаузи ги доби Фелипе кој што на маестрален начин го постигна првиот гол на Вардар во второто по ранг европско клубско натпреварување. Фелипе во самиот финиш од натпреварот, забележа дека голманот на домаќините е излезен од голот, па со прекрасен лоб го матираше и ги постави конечните 3:1.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА: Денеска се регистрирани 27. нови случаи на Ковид 19 – 19. лица ја загубија битката

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа …