(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Аптон: Џепната венера за совршена фигура се поти секој ден

Додека повеќето популарни дами тренираат за да имаат секси тело само за во летните периоди, Кејт не го пропушта тој ритуал ниту во најтоплите денови…
Американската манекенка и глумица, Кејт Аптон, со нејзината убавина често остава без здив. Дека ништо не паѓа од небо, па дури ни згодно тело, таа покажува со сериозно тешки вежби во теретана.

❤️🌴 @si_swimsuit

loading...

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on


Still working off that frozen yogurt🍦 #playingforthetie @benbrunotraining

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on


Додека повеќето тренираат за да имаат секси тело само за во летните периоди, Кејт не го пропушта тој ритуал ниту во најтоплите денови. Секојдневно ја повторува фитнес програмата. Во текот на тренингот знае добро да се испоти и да крева тегови со голема тежина. Како доказ за сето тоа е дека Кејт Аптон тежи околу 45. килограми на висина од 155. сантиметри.

For best results I recommend matching your outfit to the weight.. #FitnessFriday @benbrunotraining

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on

💪🏼👊🏼

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on

Таа редовно споделува фотографии на својот Инстаграм профил како би ги мотивирала и останатите редовно да посетуваат теретана.

Дел од нив веројатно се мотивирани, а повеќето се мотивирани да го посетуваат нејзиниот Инстаграм профил кој е преплавен со провокативни фотографии.

🌴

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Театарски уметници од Србија, Северна Македонија и Албанија стануваат дел од „ОТВОРЕН БАЛКАН“

Претставници на националните театри на Србија, Северна Македонија и Албанија, на 28. септември, во Владата …