(ВИДЕО+ФОТО) Срамни слики од „домот“ на Тоше Проески: И’ по 10. години сеуште почива во гроб ограден со пластика

Секојдневно сме сведоци на најава на разни активности по повод десетгодишнината од смртта на Тоше Проески, и тоа од страна на Фан клубот и Фондацијата… Но, годините минуват, а некои нешта не се менуваат.

Срамно е што и после десет години ништо не е променето со вечното почивалиште на најголемиот пејач на Македонија, гласот кој не прослави во Европа и светот, човекот кој секогаш имаше добар збор и дело за секого, кој помогнуваше секогаш кога беше во состојба…а нему нема кој да му помогне…За десет гдини никој не се најде да го „среди“ и уреди просторот каде што почива…
Во октомври се навршуваат 10. години од трагичната смрт на Тоше Проески, а на неговото вечно почивалиште, ќе затекнете срамна глетка…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …