Драган Таневски:„Суштината на твоето постоење е баш тоа – да ја победиш таа проклета секунда на страв“!

Убаво е кога имате место каде го започнувате денот…Можеби нема секој ден да ве насмее,или да ве воодушеви, но во секој случај ќе ве стави во мисла – да размислите дали авторот на тие мисли е во право, или што сакал да каже со тие неколку напишани редови…

Еден од профилите на Фејсбук кои илјадници (повеќе од 50.000) луѓе секој ден ги посетуваат е оној на Драган Таневски, тоа е просторот каде што писателот  секој ден ги радува своите бројни читатели со нови мисли, размисли, теми за дискусија…И, место каде што го најави своето ново дело „Колекционер 4“ – “Сите не бараат пристаниште да се засолнат од бурата… некои како нас, бараат – бура….“


„Љубовта подобро ја разбираш откако ќе почнеш да ја даваш. Дека секој идиот знае да ја прима“.
„Ако животот ти даде лимони, купи текила (сол ваљда имаш) и напрај си забава“.
„Болницата “таа и таа” бележи големи успеси… го удвоила профитот во однос на минатата година… шо знам, јас па мислам успехот на болниците се мери по други нешта“.


 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Корисни маснотии – Кафеавите маснотии СОГОРУВААТ калории и го ТОПЛАТ телото – Еве зошто е добро да ги имате!

Сите се трудиме да имаме што помалку маснотии во телото, но тоа не важи за …