(ВИДЕО+ФОТО) Рио Фердинанд во потресна исповед открил како им рекол на децата дека мајка им умира…

На бившиот англиски фудбалски репрезентативец сопругата му починала од рак.
Пред две години Рио Фердинанд ја завршил богатата фудбалска кариера во која најголем печат оставаат 12. години играње во „Манчестер Јунајтед“.
Последен клуб на овој одличен одбранбен играч бил лондонскиот „Queens Park Rangers“ во кој како 10. годишник почнал да тренира фудбал, а дека оди во играчка пензија потврдил во летото 2015. година, два месеци откако му починала сопругата Ребека. Била болна од рак на градата од што битката ја загубила на 2. мај 2015. година и оттогаш Рио се грижи за нивните три деца. Синовите Лоренс и Тејт и ќерката Тиа се неутешни поради смртта на својата мајка, открил славниот фудбалер во документарец за BBC.
„Не знам како да им помогнам на моите деца кои тагуваат по мајка им“ во солзи раскажувал Фердинанд.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во Македонија денеска се регистрирани 934. нови случаи на Ковид 19: Починати се 5. лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани …