(ФОТО) Иницијатива: Момче застанало среде раскрсница во Скопје за возачите да го „вклучат умот“!

Иако за да стигнеш до одредено место со автомобил во Скопје ќе ти треба повеќе време отколку пешки, граѓаните тешко се откажуваат од автомобилот, и комоцијата.
Колони моторни возила „заглавени“ низ градот се секојдневна глетка, но очигледно за повеќето подобро е да се чека во ред, отколку да се вози велосипед или да се користи градскиот превоз.
Едно момче застанало среде раскрсница и решило да ги потсети односно праша возачите кога последен пат се возеле со автобус?
Реакциите на Фејсбук страницата беа во голем број, некои го пофалиле гестот, додека други сеирџиски се потсмевале.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, доживеала земјотрес на прес конференција

Премиерката на Нов Зеланд воодушевила од нејзината мирна реакција на земјотресот со јачина од 5,9 …