Трагедија: Млад фудбалер на „Јувентус“ починал на тренинг

Страшна трагедија се случила на тренинг на младински камп на „Јувентус“. Во една сала во Менхетен, животот го загубил деветгодишниот Томасо Черазе.
Детето висело и се истегнувало на рамката од голот, кога тој паднал врз него. Загубил свест и се гледало дека е многу лошо повреден. Веднаш бил пренесен во болница, по некое време таму констатирале дека повредите на главата биле многу тешки и дека починал.

За да биде настанот потрауматичен, на целата глетка присуствувала и неговата мајка. Во тек е истрага за несреќата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА: Денеска се регистрирани 27. нови случаи на Ковид 19 – 19. лица ја загубија битката

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа …