Приватна готвачка открива што навистина јадат славните „слабички“ дами – некои работи ќе ве згрозат

Бившата готвачка на глумицата Гвинет Палтроу проговорила за нејзината исхрана и оброци кои и’ ги подготвувала. Како што вели Кејт Мекалон, таа најчесто бирала „трева и зеленчук“.
Познатата готвачка меѓу клиентите имала и познати од други сфери.
Соработувала со Миранда Кер, Стивен Спилберг, а за Гвинет готвела додека била во брак со Крис Мартин.
„Кога почнав да готвам за нив таа го снимаше филмот ’Железен човек’.
Нејзиниот асистент веднаш ме предупреди дека тие не јадат ништо. Многу се строги во своите режими, ги одбегнуваат сите шеќери, слатки, млечни производи и јадат само зеленчук“, рекла Кејт за порталот News.com, откривајќи и дека таа строго се придржувала до нивните барања.
„Бргу сфатив дека се’ повеќе ја фалат мојата храна во која додавам повеќе состојки. Малку се променија“ додала готвачката.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Познатиот водител ослабел 30 килограми и ги загрижил своите обожаватели

СИМОН Кауел неодамна ослабе 30 килограми и некои обожаватели изразија загриженост за неговото здравје. Според …