Отишла под Острог и доживеала шок: „Свештеникот им кажа на сите да излезат, а потоа паднав на стомак. Врискав од болки!“

„Имав чувство дека целиот свет ми се урива!Се гушев во проблеми, а немаше никој да ми помогне. Бев несреќна и незадоволна, нервозата постојано беше присутна.Животот ми се промени дента кога одлучив да го посетам манастирот на Свети Василие Острошки“

ја започнала својата приказна М.Б. (27), од Белград, која ви ја пренесуваме.
„Од се’ ми беше доста! На работа ситуцијата беше грда, а ниту дома не беше нешто подобро. Поради секојдневни нервози си го загрозив здравјето. Сакав да се остварам како мајка и да добијам дете со дечкото со кого живеев три години. Меѓутоа, кога му го реков тоа, се’ се промени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …