Американска диета за топење одвишни килограми!?

СИТЕ ВИДОВИ НА РИБА: морска риба, слатководни риби и сите видови на риба во конзерва.

СИТЕ ВИДОВИ НА САЛАТИ: свежа зелена салата, салата од јајца, свежи или печени пиперки, домати, краставици, свежа или кисела зелка, цвекло, салата од морски плодови, кромид, ротквица, спанаќ… Салатите се зачинуваат со масло, оцет, сол и бибер. Може да се додаде и ајвар.

СИТЕ ВИДОВИ НА ЗЕЛЕНЧУК: блитва, карфиол, брокула, спанаќ, праз, зелка,
аспарагус, артичока, домати, моркови, целер, репа и т.н.

ПИЈАЛОЦИ: минерална вода, тоник, обична вода, црно кафе и сите видови чаеви
без шеќер. По шестиот ден можете да пиете и лимонада, секако без шеќер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Пешачење и слабеење: Како со едноставна дневна активност можеме и’ да ослабнеме?

Пешачењето е секојдневна навика чии придобивки повеќето од нас не ги искористуваат во целост. Имено, …