Американска диета за топење одвишни килограми!?

Ако од исхраната се исклучат јаглехидратите ќе го поттикнете организмот да се исчисти од наталожените масни наслаги. Оваа диета не пропишува конкретни оброци, ниту пак има потреба да ја мерите храната што ја консумирате. Што е најважно од се – нема да се чувствувате гладни!

Таканаречената „Американска диета“ се заснова на целосно исклучување на јаглехидратите од исхраната, со што ќе у помогнете на организмот да се исчисти од масните наслаги. Треба да имате во предвид дека што помалку јаглехидрати внесувате, толку организмот побрзо ќе се ослободува од масните наслаги! За оваа диета нема потреба да подготвувате посебни оброци, ниту пак да ја мерите храната што ја јадете.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како до РАМЕН СТОМАК? Едноставно: Вметнете ги овие пет намирници во вашата исхрана и ОЧЕКУВАЈТЕ ги резултатите!

Потполно рамен стомак со плочки ќе добиете со вежбање, но пред тоа, еве како да …