Брзо топење со данската диета

Ден 3.
Појадок: 1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, едно парче тост
Ручек: 2 тврдо варени јајца, 1 парче шунка, салата
Вечера: варен целер, 1 домат, 1 овошје

Ден 4.
Појадок: 1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, едно парче тост
Ручек: 1 литар џус, 1 чаша јогурт
Вечера: 1 варено јајце, 1 изрендан морков, 25 г младо сирење

Ден 5.
Појадок: 1 голем изрендан морков со лимон
Ручек: 1 големо парче варена риба (бакалар, шкарпина, околу 230 гр.) со лимон
и малку путер
Вечера: 1 голема шницла, салата, варен целер

Ден 6.
Појадок: 1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, едно парче тост
Ручек: 2 варени јајца, една голем изрендан морков
Вечера: 1/2 пиле на ражен без кожа, салата

Ден 7.
Појадок: 1 шолја чај без шеќер
Ручек: НИШТО
Вечера: 1 јагнешки котлет на жар, свежо овошје

Ден 8.
Појадок: 1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, едно парче тост
Ручек: 2 варени јајца, 1 парче шунка, салата
Вечера варен целер, 1 домат, 1 овошје

Ден 9.
Појадок: 1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер
Ручек: 1 големо парче шунка, 1 шолја јогурт
Вечера: 1 голема шницла, салата, овошје

Ден 10.
Појадок: 1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, едно парче тост
Ручек: 2 варени јајца, 1 парче шунка, салата
Вечера: варен целер, 1 домат, 1 овошје

Ден 11.
Појадок: 1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, едно парче тост
Ручек: 1 литар џус, 1 чаша јогурт
Вечера: 1 варено јајце, 1 изрендан морков, 25 г младо сирење

Ден 12.
Појадок: 1 голем изрендан морков со лимон
Ручек: 1 големо парче варена риба со лимон и малку путер
Вечера: 1 голема шницла, салата, варен целер

Ден 13.
Појадок: 1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, едно парче тост
Ручек: 2 варени јајца, една голем изрендан морков
Вечера: 1/2 пиле на жар без кожа, салата

Како да ја подготвите салатата што ја има во менито секој ден:
Исечете 1 килограм моркови, 1 кг. бела зелка, 1 црвена пиперка, 1 зелена пиперка, 1 страк праз.
За прелив: 1 дл. масло, 1/2 дл. јаболков оцет, 1/2 лажичка шеќер, 1/2 лажичка
сол.
Подготовка: Измешајте ги убаво сите состојки и прелијте ги преку салатата. Оставете да отстои еден час. Промешајте повремено. Салатата можете да ја чувате во соодветен пластичен сад во фрижидерот, најмногу до една недела. Ако е за едно лице, тогаш е доволна и половината од горе наведената количина.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СУПЕР ХРАНА: Намирници кои сами ги топат килограмите – без строга диета!

Храната со висок процент на вода ќе влијае да се чувствуваме сити долго време Ако …