Брзо топење со данската диета

Се препорачува оваа диета да се почне во недела. Трае 13. дена и, според искуствата на тие што ја применувале, се губат и до 20. килограми, но е мошне тешка и секој организам не ја поднесува подеднакво.

Затоа, не применувајте ниеден режим на исхрана или диета без консултација со лекар.
Планот за исхрана мора прецизно и доследно да се следи и да не се зема ништо што не е на листата.
Ако диетата правилно се држи 13 дена, не треба да се повторува најмалку една година, или уште подобро следните две години.
Во текот на диетата се користи шеќер во коцки, а при глад треба да се пие вода, не помалку од два литри дневно.


План на исхрана:

Ден 1.
Појадок: 1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер
Ручек: 2 тврдо варени јајца, спанаќ варен во вода, 1 домат
Вечера: 1 голема шницла (230 г), салата


Ден 2.
Појадок: 1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер
Ручек: 1 парче шунка, 1 чаша јогурт
Вечера: 1 голема шницла, салата

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО/Рецепт) ЛЕБ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Само 1 кришка ќе ве држи сити цел ден – Најздравото нешто што ќе го изедете во текот на денот

Доколку сте на диета и не можете да замислите ручек или појадок без леб, ви …