(ВИДЕО+ФОТО) Појадок на Гордон Ремзи по кој интернет „полудел“!

Гордон Ремзи повторно успеал да го восхити светот, со свој рецепт за појадок од соништата
Овој рецепт се состои од компири, јајца и сланина, како и зачини кои појадокот на Гордон го подигаат на сосема ново ниво.


Рецепт:
Излупете два до три компири со средна големина и изрендајте ги заедно со една главичка кромид. Добро насолете и наросете со црн пипер, со раце истискајте ја одвишната течност и ставете малку маслиново масло, убаво измешајте со раце.
Во добро загреан тиган ставете малку масло и истурете ја смесата со компири, убаво притискајќи ја на дното на тиганот. Од страна додајте парченца путер и кога ќе почувствувате дека оваа голема палачинка можете да ја помрднувате, со
помош на чинија превртете ја.
На оваа компир – палачинка внимателно ставете јајца, наросете со лут буковец, насолете и се’ заедно ставете во загреана рерна и печете шест до осум минути.Јадењето сервирајте го со пржена сланина и уживајте во совршениот појадок.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …