(ФОТО) Лејди Гага во болница поради сериозни болки!

И додала „Од вас барам разбирање и милост и ви ветувам дека ќе дојдам и набргу ќе настапам за вас“.


Подоцна додала „Бев однесен во болница бидејќи не се работеше за едноставни болки, или топло-ладни состојби, туку имам многу чести и јаки болки. Јас сум во Божји раце и на најдобрите доктори“.

Гага била отворена и за хроничните болки во минатото како и за нејзиното страдање во доаѓачкиот документарец „Gaga: Five Foot Two“. Таа истакнала дека нејзините хронични болки се од фибромалгија.

Порано овој месец Гага исто така го откажала концертот во Монтреал поради болест како резултат од пеење на дожд на нејзиниот концерт во Њујорк.Но, претходно бил откажан и концертот во Лас Вегас, во јули, поради ненаведени причини.

Минатата недела Гага била во состојба да присуствува на премиерата на документарниот филм „Gaga: Five Foot Two“ на Торонто филм фестивалот, и исто така настапила. Документарецот премиерата ќе ја има на Нетфликс на 22. септември.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, …