(ФОТО) Селена Гомез направила трансплантација на бубрег, а донатор е нејзината пријателка

Селена Гомез и покрај тоа што се справуваше со нападите на паника и лупусот кој и го откриле минатата година, овој пат направи и трансплантација на бубрег како последица од лупусот.

I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting my new music, which I was extremely proud of. So I found out I needed to get a kidney transplant due to my Lupus and was recovering. It was what I needed to do for my overall health. I honestly look forward to sharing with you, soon my journey through these past several months as I have always wanted to do with you. Until then I want to publicly thank my family and incredible team of doctors for everything they have done for me prior to and post-surgery. And finally, there aren’t words to describe how I can possibly thank my beautiful friend Francia Raisa. She gave me the ultimate gift and sacrifice by donating her kidney to me. I am incredibly blessed. I love you so much sis. Lupus continues to be very misunderstood but progress is being made. For more information regarding Lupus please go to the Lupus Research Alliance website: www.lupusresearch.org/ -by grace through faith


A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on


Селена Гомез откри дека ова лето направи трансплантација на бубрегот. На фотографијата која ја сподели на Инстаграм таа напишала дека нејзината пријателка Франсис Раиса бил донаторот и поради тоа не била толку активна и покрај тоа што извадила нова музика.

“Дознав дека треба да направам трансплантација на бубрегот поради лупусот, подоцна се опоравував. Сетоа тоа ми беше потребно за моето здравје”.
Таа ги покажала и лузните после операцијата. И се заблагодарува на својата пријателка која се жртвувала за неа. Првата песна која ја објави беше со Kygo, It ain’t me, а подоцна отако ги објави и песните Fetish и Bad Liar, се повлече поради операцијата.

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Нејзиното прво јавно појавување беше со нејзиното момче The Weekend на забавата на Harper Bazaar за време на модната недела во Њујорк.

Се повлече и од социјалните мрежи за да се справи со нападите на паника. Таа вели дека нејзиното нарушено ментално здравје се должи на тоа што и било дијагнозирано лупус минатата година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Откако беше обвинета за фотошопирање фотографии, актерката откри како изгледа без шминка

Откако беше обвинета дека изгледа непрепознатливо на фотографиите, Салма Хајек на Инстаграм го покажа својот …