(ФОТО) Рецепт на денот: Путер пита

Секоја домаќинка има семеен рецепт за пита кој се пренесува од генерација на генерација. Овојпат ви донесуваме рецепт за путер пита…
Потребни состојки:
15-16 кори
спанаќ 200гр
сирење 300гр
брашно 300гр
квасец 1
кисела вода 300мл
зејтин 100мл
млеко 200мл
јајца 2
шеќер 1 лажичка
сол 2 лажички
путер 120гр
Чекори за подготовка:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …