(ВИДЕО+ФОТО) Серена Вилијамс оригинално го открила името на ќерката, слика и видео од бременоста

“Добредојде Олимпиа! Ние сме многу среќни што те запознавме. Ние направивме видео од нашата заедничка авантура”, напиша новиот татко на својот Инстаграм профил.
Серена Вилијамс на своите фанови им приреди изненадување. Таа сподели слика од нејзината ќерка и кратко видео од својата бременост.
Овој месец таа се породи и доби ќерка, но сега конечно го сподели нејзиното име. Шампионот во женски тенис и нејзиниот сопруг Алекс Оханиан и дале име на својата ќерка според ко-сопственичката на Редит.

“Запознајте ја Алексис Олимпиа Оханиан Џуниор”, напиша Вилијамс под сликата со слаткото бебенце. За среќа на фановите Алексис и Серена снимиле видео од нејзината бременост и го споделија емотивното видео со фановите низ целиот свет.

… but are you ready?

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on

“Добредојде Олимпиа! Ние сме многу среќни што те запознавме. Ние направивме видео од нашата заедничка авантура”, напиша новиот татко на својот Инстаграм профил.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Призор од Солун кој ја враќа надежта за враќање во нормала

Животот во Грција се врати во нормала, покажуваат снимки од ноќниот живот на Солун. Уличниот …