(ФОТО) Срамота на најплатениот фудбалер во светот: Тренерот го исфрлил од тимот поради дебелина!

Новиот тренер на „Шангај Ву Јинуи“ одлучил да го исфрли од тимот најдобро платениот фудбалер на светот, Карлос Тевез, бидејќи физички не бил доволно подготвен за кинеската фудбалска лига
Кога Тевез преминал во кинеската лига, со договор од неверојатни 38. милиони евра по сезона, станал и најдобро платен фудбалер на светот, но не ја оправдал довербата на Шангај.
Во 12. натпревари постигнал само 2. гола, а клубот е на очајното 11. место после 24. кола, со заостаток од дури 32. бода зад водечкиот „Гуангзуо“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ЗА 3. НЕДЕЛИ СЕ ЗДЕБЕЛИЛ 20 КИЛОГРАМИ: Познатиот глумец Марк Волберг непрепознатлив за новата улога!

Марк Волберг порано бил и модел за Калвин Клајн, но и некој што се придржува …