(ВИДЕО)Феномен: Бахамите како пуст остров, но без океан

Разорната моќ на ураганот Ирма доведе до тоа водата на крајбрежјето на Бахамите да се повлече многу повеќе отколку претходно, откривајќи го калливото дно.
„Не можам да поверувам. Ова е Лонг Ајленд на Бахамите, и водата од океанот исчезна“ напиша еден корисник на социјалната мрежа Твитер.
Друг корисник објави фотографија од празна плажа на друга локација на Бахамите и напиша дека водата се вратила за помалку од 24. часа.
Ураганот Ирма кој го погоди островот во петокот беше толку силен што го замени изгледот така што ја вшмука водата од океанот.
Сепак, експертите проценуваат дека до недела навечер се’ ќе се врати во нормала.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …