(ВИДЕО) „Квадрат“ со нови идеи и совети за вашиот дом – недела, 11:30 на ТВ Алфа

Во недела во 11:30, во продукција на „Кат Медиа“,на ТВ АЛФА можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска.
Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот – меѓу другото ќе можете да видите:
– неколку направи сам предизвици за подготовка на новата учебна година. Како да ја уредите собата на вашето дете според Монтесори насоките

– Фенг шуи правила за уредување на ентериерот и екстериерот


– што се био камини и по што се разликуваат од класичните

– иновативен бетонски кафемат и неколку други интересни теми


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Андреа се надева дека ќе ја претставува нашата земја на Евровизија со Circles

Circles се вика песната на Андреа која влезе во најтесниот круг од 6. песни за …