(ГАЛЕРИЈА) Само 29 метри квадратни се сосема доволни за живот, ако знаеш како да ги искористиш

Обично кога некој ќе ви понуди станче од 30 квадрати, во глава си правите слика дека животот во него ќе биде неподносливо неудобен.
Но, со вешти идеи и 29.те метри квадратни може да станат луксузно царство.
Конкретно во ова станче во Санкт Петерсбург спалната е одвоена како посебна дрвена коцка, додека кујната е вметната во самото ходниче.
Дневната соба не е широка, но е удобна и интимна.
Пастелните бои и дрвото дефинитивно додаваат доза на шарм.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како брзо да се исушат алиштата во зима? Овие генијални трикови заштедуваат време!

Доколку немате тераса или соба во вашиот стан каде што можете да ги исушите алиштата, …