(ВИДЕО) Федерер рутински на патот кон Надал

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја пружил својата најдобра партија на годинешниот УС Опен победувајќи го Фелисиано Лопез во третото коло, за само час и 48. минути, во три сета – 6:3, 6:3, 7:5.
Федерер во наредното коло ќе игра против Германецот Филип Кошрајбер кој во саботата без поголеми проблеми го елиминираше Австралијанецот Џон Милман (7:5, 6:2, 6:4).
Федерер уште еднаш покажал дека е неприкосновен за Лопез кој ниту во 13. меѓусебен дуел не пронашол рецепт за прва победа над Федерер и петкратниот победник на последниот Грен слем во сезоната.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …