Со оваа диета за 24 часа ќе се ослободите од токсините и израмните стомакот

Освен што ќе имате рамен стомак (секако доколку немате голем вишок килограми) за 24. часа, овој режим ќе ве исчисти од сите токсини.
Ако наскоро имате некоја забава, настан или венчавка, а треба да го носите
својот омилен фустан, мрсните талози на стомакот се нешто најлошо што може да
ви се случи.
За овие пригоди идеална е така наречената „вонредна диета“ која уште се нарекува и итна. Оваа диета многу се кроисти во случаи во кои луѓето немаат многу време да ослбнат, а од одвишното сало на стомакот ќе се ослободат за само една ноќ.
Освен тоа оваа диета ќе ви помогне во детоксикацијата и чистењето на телото за само 24. часа. Вонредната диета се темели на сокови, смути и чаеви, бидејќи тие помогнуваат да го исчистите своето тело побргу и полесно.
План:
08. часот: Испијте чаша млака вода со сок од лимон.
10. часот: Испијте чаша вода со портокал или сок од јаболки.
12. часот: Испијте шоља зелен чај.
13. часот: Испијте чаша ладна вода со сок од морков.
15. часот: Испијте шоља чај по ваш избор.
17. часот: Испијте чаша природен сок по ваш избор.
19. часот: Испијте шоља зелен чај.
21. часот: Испијте чаша вода со сок од грејпфрут.
22. часот: Денот го звршувате на ист како и што сте го започнале – чаша млака вода со сок од лимон.
Напомена: Многу е важно да не додавате никакви вештачки засладувачи или некои други состојки во своите чаеви или сокови.
Освен тоа овој режим потполно ќе ве исчисти од сите токсини, а вие ќе се чувствувате полни со енергија и многу посреќни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО/Рецепт) ЛЕБ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Само 1 кришка ќе ве држи сити цел ден – Најздравото нешто што ќе го изедете во текот на денот

Доколку сте на диета и не можете да замислите ручек или појадок без леб, ви …