Рецепт за супер напиток кој бргу ја топи маснотијата од стомакот

Резултатите се гледаат веќе за една недела,а станува збор за напиток кој, освен што ги топи маснотиите, делува одлично за вашето здравје бидејќи е преполн со антиоксиданси, влакна, витамини…
Сакате да се ослободите од „појасот“ на стомакот тогаш посегнете по напитокот кој е многу лесно да се направи, а помогнува при топење на одвишните маснотии,пишува Top Healthy Life Advices. Станува збор за комбинација на чиа семе, мед,лимон и вода…
Луѓето кои ја испробале оваа метода за слабеење велат дека навистина помогнува, а резултатите се видливи веќе за една недела. Освен тоа,станува збор за состојки кои се многу добри за здравјето така што целото тело ќе има корист од испивањето на овој напиток.
Чиа семето е познато како одличен антиоксиданс, а и преполни се со влакна.
Рецепт:
Состојки:
1 лажица чиа семе
1 лажица мед
сок од еден лимон
една и пол шоља вода
Подготовка: чиа семето ставете го во вода и оставете да стои еден час (можете да ги накиснете и преку ноќ, па наутро додајте ги останатите состојки). Додајте сок од лимон и мед и убаво измешајте. Ако сакате напитокот да има мазна структура измешајте го во блендер.
Користење:
Напитокот пијте го секој ден наутро, на празен желудник.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО/Рецепт) ЛЕБ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Само 1 кришка ќе ве држи сити цел ден – Најздравото нешто што ќе го изедете во текот на денот

Доколку сте на диета и не можете да замислите ручек или појадок без леб, ви …